Safran makinanın ilk doğuş yeri Sakarya/Karasudur. Daha sonra üretimine Adapazarı merkez fabrikasında devam eden ve buradan dünyaya %100 kendi imalatlarıyla açılan bir firmadır. Anadolu teknik makina, endüstriyel temizlik makinaları sektöründe Safran markasıyla hizmet vermektedir. Halı yıkama makinası üretimini Türkiye de ilk yapmaya başlayan öncü firmalardan biridir. Firma endüstriyel halı yıkama makinası, toz alma makinası, halı sıkma makinası, halı fırçalama makinası, nem alma (kurutma makinası ), hav alma ve paketleme makinası, sanayi tipi süpürgeler, zemin cilalama, yer yıkama otomatları, yorgan battaniye yıkama makinası, yerinde halı ve koltuk yıkama makinası, basınçlı oto yıkama makinaları vb. gibi temizlik sektörüne birçok alanda destek olacak makine üretimini kendine özgü tasarımıyla gerçekleştirmektedir.

Safran halı yıkama, sektöre ilk giriş amacı, temizlik firması olarak hizmet vermektir. Fakat o zaman ki ülke sanayi bu makinaların üretimine yetecek derecede olmadığı için firma ithal makinalarla hizmet sektörüne girmiştir. Almış olduğu makinalarla ilgili parça sıkıntı yaşamaya başlamış ve buna bağlı olarak  firma parça üretmeye başlamıştır.

Safran halı, çizgisini belirlemeye ve doğru yatırımı yapmaya çalıştığı bu dönemde aslında Türkiye’de temizlik makinalarının önünün açık olduğunu görmüş ve bu alanda yatırım yapma kararı almıştır. Şuanda 50 ülkeye ihracat yapmakla birlikte, Türkiye çapında bu makinaları lüks olmaktan çıkarmış, sanayi tipi makinaların Türkiye’de üreterek daha fazla alınabilirliğini sağlamıştır. Firmanın son zamanlarda ki hedefi istihdamı arttıracak makinaları üretmektir. Özellikle halı yıkama makineleri sektöründe KOSGEB destekli birçok  tesis kurmuş bu anlamda ürettiği makinalarla istihdama ve ülke ekonomisine güzel katkılar sağlamıştır.

Anadolu teknik makina

Firmanın kendi çizgisini belirlemesinde tasarımcıları, mühendisleri ve üniversitelerden destek almış olduğu akademik danışman hocaları ve kendi birikimleri, hedefleri doğrultusunda  dünya pazarındaki diğer ürünlerin olduğu noktayı anlatarak sıfırdan yeni bir ürün yapacak noktaya kendisini taşımıştır. Üretmiş olduğu tüm ürünlerin karakteristik özelliği, tasarımı, kabuğu, tamamen firmamızın kendine aittir.

Firma standart üretmiş olduğu ürünlerin dışında, diğer firmalara çözüm ortaklığı sunan firma konumuna gelmiştir. İşletmelerin istekleri doğrultusunda kendi yapı ve amaçlarına uygun profesyonel tip temizlik makinalarını üretmekte ve ihracatını yapmaktadır. Ürettiği bütün ürünlerin dünya çapında kullanılan ürün olmasını hedeflemektedir. İhracat oranını ve ürün çeşitliliğini arttırarak buna bağlı olarak kodro sayısını yükseltmiş istihdama destek olmuş bir firmadır. İnşaat sektöründe de yatırımları olan Anadolu Teknik Makina Karasu Hanedan İnşaatın da kurucusudur. "Karasuda satılık yazlık Hanedan İnşaattan alınır" cümlesini slogan haline getiren firmamızın Karasu'da çok sayıda gerçekleştirdiği projesi vardır.  

Sakarya SEO - www.kurumsalseouzmani.com