Otomatik Halı Yıkama Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otomatik halı yıkama makinaları halı yıkama işini profesyonel  yapmak, personele olan bağımlılığı azaltmak hizmet kalitesini artırmak daha kısa sürede daha fazla halıyı çok daha fazla hijyenik ve ekonomik yıkamak isteyen firmaların kullandıkları makinalardır.

Fırça sayısı her marka ve modelde farklılık göstermekle beraber  makine almadan önce bulunduğunuz bölgeyi ( müşteri potansiyeli ortalaması açısından önemli ) iyi analiz etmelisiniz. Otomatik halı yıkama makinesinin kurulacağı dükkanın büyüklüğü de önemlidir.

Örneğin  50 m² bir dükkanda 12 fırçalı otomatik halı yıkama makinesini koyduğunuzda çok fazla alan kaplayacağından  halı sıkma makinesi halı askılıklarını koymak gibi bir şansınız olmayacaktır.

Ayrıca gelen halıların istiflenmesi , sevk edilecek halıların paketlenmesi ve istiflenmesi, deterjan ve su tanklarının kaplayacağı alan, ofis olarak kullanacağınız alan dükkan içerisinde rahat hareket edebilmeniz gereken alanları da hesapladığımız da otomatik halı yıkama makinesi alacak olan müşterilerimizin en az 120 m² bir dükkan tutulması gerekmektedir.

Otomatik halı yıkama makinelerinin fiyatları neden bu kadar çok değişiklik göstermektedir ?

Makine üzerindeki fırça sayısı bir etken olmakla birlikte tek sebep bu değildir. Kullanılan malzeme cinsi ,kalınlığı ve paslanmazlık durumu , kontrol paneli ,fırça baskı ayar sistemi, durulama sistemi, gelberi sistemi ,  kullanılan motor güçleri ve markaları, redüktör güç ve markaları fiyatları belirleyen ana unsurlardır.

8 disk 2 silindir fırçalı olmasına karşın ,2-2,5 mm gövde kalınlığında profilden imal edilmiş, pistonlu pnömatik fırça baskı ayar sistemine sahip manuel kontrol panelli 140-150 cm yüksekliğinde , üzerinde standart altı kalite ve motor kullanılan bir otomatik halı yıkama makinesi ile 4 mm özel büküm paslanmazlık garantili malzemeden imal edilmiş, mekanik dişli asansör fırça sistemine sahip , dijital kontrol panelli 180-190 cm yüksekliğindeki bir otomatik halı yıkama makinesinin fiyatı arasında en az %30 luk bir fark olması gayet doğaldır.

2 mm gövde kalınlığında ve pistonlu fırça baskı ayar sistemine sahip olsa ne olur ?

Gövdede zamanla sarkmalar oluşabilir ve makinanın gönyesi siz farkına bile varamadan günden güne kayabilir . bu nedenle sürekli bant kayması problemi yaşayabilirsiniz.

Fırça baskı ayar sistemi önemli mi ?

Fırça baskı ayar sistemi yıkadığınız halıların kalitesini belirler. Havalı piston sistemi ile çalışan fırça baskı ayar sistemindeki pistonların keçeleri zamanla aşınarak hava kaçırmaya başlayacaktır . bu kaçınılmazdır. Dolayısı ile siz fırçaları ne kadar bastırırsanız bastırın fırçalar yukarı kaçacak ve halıya yeterli baskıyı veremeyecektir. Aynı zamanda Pistonların aşınmasından dolayı en sağdaki fırça ile en soldaki fırçanın halıya baskısı aynı olmayacak ve kaliteli bir yıkama hizmeti verilemeyecektir.

Halı yıkama makinası tavsiye hattımız olan 0530 975 49 20 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

 1. حمد عبد الله diyor ki:

  السلام عليكم ورحمة الله
  انا أرغب في مكينة غسيل السجاد اتوماتيكي أجود الأنواع بضمانوتأمين قطع الغيار ممكن احصل علي كتالوج
  للمنتج لديكم لاختيار الموديل المناسب وشرا

 2. kacha khemais diyor ki:

  Bonsoirs ,
  Merci de nous envoyer votre offre de prix pour une machine de lavage tapis et moquettes .
  je veux une machine très très simple et j’aimerai que vous envoyez la fiche technique si c’est possible .
  Et si il y a des représentant de votre société en Tunisie

 3. عوني الجمل diyor ki:

  السلام عليكم اريد ماكنه غسيل السجاد الاتوماتيك على ان تغسل سجاد عرض٤/٤ كم الاسعاد وكم الكفاله لطفا

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
YouTube
Instagram
Cevapla
1
WhatsApp için tıklayın!
Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?
(Hello. For English +90 549 276 72 00)